Archiwum kategorii: O fundacji

Laureaci 2021

Laureaci konkursu Fundacji Wspierania Młodych Talentów w roku 2021: 

  • ­Nagrodę I stopnia otrzymał pan inż. arch. Szymon Tomczyk student studiów II stopnia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.

­Nagroda została wręczona za całokształt osiągnięć w czasie studiów I i II stopnia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, opracowanie i komercjalizację autorskiej aplikacji „Guider”, uzyskanie nagrody głównej Konsula Honorowego Republiki Malty oraz udział w konferencji uczelnianej.

  • ­Nagrodę II stopnia otrzymał pani mgr inż. Magdalena Jankowska absolwentka studiów II stopnia na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.

­Nagroda została wręczona za całokształt osiągnięć w czasie studiów I i II stopnia na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, współautorstwo dwóch artykułów opublikowanych w czasopismach z listy A – MNiSW, uzyskanie kilkunastu nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach, udział w konferencjach krajowych i zagranicznych.

  • ­Nagrodę III stopnia otrzymał pan mgr inż. Miłosz Worwa absolwent studiów II stopnia na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej.

­Nagroda została wręczona za całokształt osiągnięć w czasie studiów I i II stopnia na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, opracowanie stanowiska badawczego o dużym potencjale naukowym, czynne uczestnictwo w pracach Koła Naukowego, udział w finale Mistrzostw Polski Programistów PLC oraz ukończone studia z wyróżnieniem.

­

Laureaci 2020

Laureaci konkursu Fundacji Wspierania Młodych Talentów w roku 2020: 

  • ­Nagrodę I stopnia otrzymała pani inż. Klaudia Złotowska z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.

­Nagroda została wręczona za całokształt osiągnięć w czasie studiów I i II stopnia na kierunku Technologia Chemiczna na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, udział w konferencji międzynarodowej, współautorstwo publikacji, uczestnictwo w kilku pracach badawczych oraz pracach Koła Naukowego Chemików.

Laureaci 2019

Laureaci konkursu Fundacji Wspierania Młodych Talentów w roku 2019: 

  • ­­Nagrodę I stopnia otrzymał pan mgr inż. Maciej Pilch z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.

­Nagroda została wręczona za całokształt osiągnięć w czasie studiów I i II stopnia na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, autorstwo artykułów opublikowanych w czasopismach z listy A – MNiSW, wygłoszone liczne referaty na konferencjach krajowych i zagranicznych, uzyskane nagrody i wyróżnienia w konkursach krajowych, zdobyte medale na wystawach międzynarodowych oraz zgłoszony wniosek patentowy.

  • ­Nagrodę II stopnia otrzymał pan mgr inż. Przemysław Woliński z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.

­Nagroda została wręczona za całokształt osiągnięć w czasie studiów I i II stopnia na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, współautorstwo artykułu opublikowanego w czasopiśmie z listy A – MNiSW oraz dwóch artykułów z listy B – MNiSW, wystąpienia na konferencjach krajowych oraz zsyntetyzowanie nowych, wcześniej nieznanych, pochodnych izoksazoli wykazujących szeroką gamę aktywności biologicznych.

Laureaci 2018

Laureaci konkursu Fundacji Wspierania Młodych Talentów w roku 2018:

  • Nagrodę I stopnia otrzymała pani mgr inż. Monika Topa z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.

Nagroda została wręczona za całokształt osiągnięć w czasie studiów I i II stopnia na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, autorstwo artykułów opublikowanych w czasopismach z listy A – MNiSW, wygłoszone liczne referaty na konferencjach krajowych i zagranicznych, uzyskane nagrody i wyróżnienia w konkursach krajowych, zdobyte medale na wystawach międzynarodowych oraz zgłoszony wniosek patentowy.

  • Nagrodę II stopnia otrzymała pani mgr inż. Katarzyna Uram z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.

Nagroda została wręczona za całokształt osiągnięć w czasie studiów I i II stopnia na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, autorstwo artykułu opublikowanego w czasopiśmie z listy A – MNiSW, uczestnictwo w projekcie badawczym związanym z opracowaniem wysokoefektywnych poliuretanowych materiałów izolacyjnych oraz  wygłoszone referaty na konferencjach krajowych.

  • Wyróżnienie otrzymała pani inż. Izabela Kicińska z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.

Nagroda została wręczona za całokształt osiągnięć w czasie studiów I stopnia na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, autorstwo artykułu naukowego, zajęcie I miejsca w Uczelnianej Sesji Kół Naukowych, zaangażowanie w działalność organizacyjną na szczeblu Wydziału i Uczelni oraz bardzo dobrą znajomość języka angielskiego.

O fundacji

[ezcol_2third]

Fundator

­

Założyciel Fundacji i jej pierwszy fundator prof. dr hab. inż. Janusz Magiera jest wieloletnim pracownikiem Politechniki Krakowskiej, specjalistą w zakresie inżynierii chemicznej i procesowej. W swoim dorobku naukowym i zawodowym posiada wydane 2 monografie, ponad 120 prac naukowych opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych, 11 patentów oraz ponad 30 opracowań dla przemysłu.

W okresie swojej pracy w Politechnice Krakowskiej rozwinął dwa kierunki badawcze: rerafinacja olejów przepracowanych oraz konwersja energii słonecznej do energii cieplnej. Prof. J. Magiera posiada przy tym bogaty dorobek zawodowy potwierdzony realizacjami zarówno w kraju, jak i za granicą.

­

Rada Fundacji

­

prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata– Przewodniczący, Rektor Politechniki Krakowskiej
prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak – Członek Rady
dr hab. inż. Jerzy Zając, prof. PK – Członek Rady

­

Zarząd Fundacji

­

prof. dr hab. inż. Janusz Magiera – Prezes Zarządu Fundacji, jmagiera@pk.edu.pl
dr hab. inż. Andrzej Laszuk, em. prof. PK – Członek Zarządu Fundacji, andlaszuk@wp.pl
dr hab. inż. arch. Mariusz Twardowski, prof. PK – Członek Zarządu Fundacji, mariusz.twardowski@pk.edu.pl
dr inż. Małgorzata Fedorczak-Cisak – Członek Zarządu Fundacji, malgorzata.fedorczak-cisak@pk.edu.pl
dr inż. Sebastian Pater – Członek Zarządu Fundacji, sebastian.pater@pk.edu.pl

­

Cele i kierunki działania Fundacji

­

1. Wszechstronne wspieranie rozwoju intelektualnego, twórczego i zawodowego młodych utalentowanych osób, które wykazują ponadprzeciętne predyspozycje do rozwoju swojego talentu w przyszłości.

­

2. Prowadzenie działalności wspierającej rozwój techniki, wynalazczości i innowacyjności oraz rozpowszechnianie i wdrażanie nowych rozwiązań technicznych w praktyce gospodarczej.

­

3. Prowadzenie działalności publicznej, realizującej cele społeczne i gospodarczo-użyteczne na rzecz promocji i wspierania Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki oraz innych uczelni wyższych służących ich rozwojowi.

­

4. Wspieranie wszelkich działań w obszarze ochrony środowiska naturalnego, a w szczególności w zakresie systemów oszczędzania energii, odnawialnych źródeł energii, budownictwa pasywnego i energooszczędnego, technologii bezodpadowych i energooszczędnych w przemyśle.

­

5. Inicjowanie i promowanie działań i przedsięwzięć naukowych, badawczych, oświatowych, edukacyjnych, wydawniczych i upowszechniania kultury wśród studentów i młodzieży szkolnej.

­

6. Wspieranie inicjatyw, których celami statutowymi są: działalność edukacyjna, naukowa, oświatowa, kulturalna, w zakresie sportu, turystyki, ochrony środowiska, ochrony zdrowia i życia, dobroczynności i pomocy społecznej.
[/ezcol_2third]

[ezcol_1third_end]

­

Członkowie Rady i Zarządu Fundacji
w 2021 roku

­

­

­

Nowi i ustępujący Członkowie
Rady i Zarządu Fundacji w 2016 roku


[/ezcol_1third_end]